NadrukiDTG

Nadruk DTG (Direct to Garment) to zaawansowana technologia druku stosowana w branży tekstylnej.

 

Nadruki DTG wykonujemy przy pomocy przemysłowej drukarki BROTHER, stosujemy tusze które posiadają certyfikaty OekoTex oraz GOTS 5.0 – co czyni że są w pełni ekologiczne. nadruki DTG są wytrzymałe (testowane na 60 praniach) Technologia DTG pozwala drukować przesz zamek, szwy a także wykroje.

IMG_8987_Easy-Resize.com

Proces zaczyna się od stworzenia lub dostosowania grafiki do formatu akceptowanego przez drukarkę DTG. Wzór może zawierać pełne spektrum kolorów, co sprawia, że nadruk jest pełno kolorowy.

Tkanina, na której będzie wykonywany nadruk, musi być odpowiednio przygotowana. Często jest to bawełna, ale druk DTG może być stosowany na różnych składach materiału

Drukarka DTG jest wyposażona w specjalne głowice drukujące, które bezpośrednio nanoszą atrament na tkaninę. To podobne do drukarek atramentowych, ale dostosowane do bezpośredniego drukowania na odzieży.

Atramenty DTG są specjalnie opracowane do drukowania na tkaninach. Są elastyczne, trwałe i umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości obrazów. Atramenty te są zazwyczaj wodne i ekologiczne.

Proces drukowania polega na nanoszeniu atramentu warstwami na tkaninę zgodnie z wcześniej przygotowanym wzorem. Drukarka przechodzi nad obszarem tkaniny, aplikując kolory zgodnie z grafiką.

Po zakończeniu drukowania, tkanina przechodzi przez proces fiksacji. To podgrzewanie przy użyciu prasy termicznej, które sprawia, że atrament staje się trwały i odporny na pranie

Po fiksacji, tkanina może być suszona, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. To również etap, gdzie dodatkowe procesy wykańczania mogą być stosowane w zależności od konkretnych wymagań produktu.

Po zakończeniu procesu, tkanina z nadrukiem DTG jest gotowa do użycia. Może to być element odzieży, gadżetów, czy innych produktów tekstylnych. Druk DTG jest ceniony za to, że umożliwia druk pełnokolorowy, szczególnie na małych nakładach, a także za elastyczność w zakresie wzorów i projektów. Jest szczególnie popularny w branży mody, produkcji gadżetów, a także w przypadku personalizacji różnych tekstyliów.

Zalety drukuDTG

01

PlusyDTG :

- Możliwość realizacji niskich nakładów
- Drukowanie poprzez zamki, szwy, rękawy
- Nie wymaga przygotowania kosztownych matryc
- Druk z plików niższej jakości

02

MinusyDTG:

- Zbyt mała opłacalność przy wysokich nakładach
- Ograniczenia do rodzaju tkanin
- Brak możliwości redukcji koszów przy dużych zamówieniach

Potrzebujesz oferty?

Wyślij prośbę o kontakt

Na co czekasz?

Rozpocznij współpracę

Untitled (1)