NadrukiDTF

 

Jedna z najnowszych, najtrwalszych technologii druku cyfrowego Technologia nazywana DTF (Direct to Film) to innowacyjny sposób nanoszenia nadruków na różne materiały, takie jak tkaniny, skóra czy inne powierzchnie tekstylne. 

IMG_4005_Easy-Resize.com

Proces zaczyna się od przygotowania wzoru, który będzie drukowany na materiale. Wzory te są tworzone przy użyciu oprogramowania graficznego, a następnie przesyłane do drukarki DTF.

W technologii DTF, wzory są drukowane na specjalnym folii poliestrowyej, który działa jako nośnik dla atramentu. Drukarki DTF są wyposażone w głowice drukujące, które precyzyjnie nanoszą atrament na powierzchnię folii, każdy nadruk pokryty jest białą maską z białego atramentu - biały atrament służy jako podkłąd utrzymujący klej - po wydrukowaniu - folia przechodzi przez specjalne urządzenie proszukjące - nadruk pokrywany jest specjalnym klejem w proszku - następnie otrząsany z nadmiaru proszku i jednym ciągiem przechodzi przez specjalny PIEC z wysokką temperaturą, który ma za zadanie rozpuścić klej, po wystygnięciu folii - nadruk gotowy jest do aplikacji.

Po wydrukowaniu wzoru na folii następuje etap przenoszenia go na materiał. Folia z nadrukiem jest umieszczany na powierzchni materiału, a całość zgrzewana w prasie termo transferowej z odpowiednią temperaturą w odpowiednim czasie.;

Zalety drukuDTF

01

PlusyDTF :

- Niskobudżetowa technologia druku
- Możliwość wykonania małych nakładów
- Nie wymaga przygotowania matryc .
- Można aplikowac na każdym materiale (bawełna, poliester, akryl)
- Bardzo wtyrzymały nadruk (testowana w naszej firmie przy 50 praniach
- Nadruk pozostał nie naruszony)
- Idealne odzwierciedlenie małych szczegółów
- Idealne odwierciedlenie gardientu (ceiniowania)
- Możliwość drukowania bardzo skomplikowanych wzorów (zdjęć, ilustracji)
- Możliwość wcześniejszego przygotowania wielu elementów (różnych wzorów) do szybkiego transferu przy realizacji indywidualnych zleceń
- Nadruk mało wyczuwalny w dotyku - Nadruk jest bardzo elastyczny

02

MinusyDTF:

- ograniczenie przepuszczalności powietrza.

Nasza firma drukuje na markowych liniach produkcyjnych DTF firmy EPSON, technologia druku oparta jest na głowicach PercisionCore – które wyróżniają się niezwykle wysoką jakością druku. Wykonujemy korekty kolorów (profile kolorów) pod klienta – pod konkretny materiał w konkretnej barwie. W razie potrzeby uzyskania idealnych barw po aplikacji – świadczymy usługi spektrofotometrem (wykonujemy profile kolorów) – dzięki któremu odzwierciedlimy barwę wydruku idealną – zgodnie z oczekiwaniami klienta. nasze studio wydruków DTF – wyposażone jest w najnowsze oprogramowanie RIP-ujące od włoskiego producenta DEVSTUDIO.

Technologia DTF jest wykorzystywana w różnych branżach, takich jak produkcja odzieży, reklama, dekoracje czy personalizowane produkty. Technologia DTF jest ceniona ze względu na swoją elastyczność, umożliwia precyzyjne i trwałe nadruki na różnych rodzajach materiałów, a także pozwala na drukowanie wielobarwnych wzorów.

Potrzebujesz oferty?

Wyślij prośbę o kontakt

Na co czekasz?

Rozpocznij współpracę

Untitled (1)